Седемкратният победител Роджър Федерер прекара на корта 42 минути, за да преодолее първия кръг на „Уимбълдън“. 35-годишният швейцарец записа успех с 6:3, 3:0 и отказване на Александър Долгополов. Украинецът имаше проблеми с десния глезен и повика физиотерапевт между първия и втория сет. След това той прецени, че трябва да се откаже.

Федерер реализира пробив още в първия гейм на срещата мача, а при 5:3 отново спечели подаването на съперника си, за да сложи край на първата част. Във втория сет Федерер направи нов пробив за 2:0 и взе подаването си след това, след което двубоят приключи.

Във втория кръг Федерер ще играе със сърбина Душан Лайович или гърка Стефанос Циципас. Швейцарецът е потенциален съперник на Григор Димитров на 1/8-финалите.