Роджър Федерер успя да вземе реванш от Ернест Гулбис за загубата си отпреди само две седмици и го победи с 3:6, 6:1, 6:4 в среща от четвъртфиналите на Мастърса в Мадрид. Така големите съперници Федерер и Рафаел Надал са само на победа от нов мач помежду си. Лидерите в ранглистата не са играли от финала на турнира миналата година, когато швейцарецът спечели с 6:4, 6:4.

Иначе в мача Гулбис поведе с 3:0 гейма, а при 5:3 пропусна три сетбола, но при четвъртия взе първия сет. Федерер обаче се разигра във втория сет и след като губеше с 0:1 гейма, взе следващите шест. Третият сет бе равностоен, но Роджър направи ранен пробив и след два часа битка спечели мача.

На полуфинал той ще играе със силния на клей Давид Ферер. Испанецът победи Анди Мъри със 7:5, 6:3./БЛИЦ