Роджър Федерер започна участието си на "Уимбълдън" с победа. Швейцарецът изненадващо загуби сет срещу Лойд Харис, но в крайна сметка се наложи с 3:6, 6:1, 6:2, 6:2.
С успеха днес Маестрото достига до втория кръг в Лондон за 17-ти последователен път от общо 21 участия на „Ол Ингланд Клъб“.

Федерер е в преследване на рекордна 9-та титла от "Уимбълдън", която може да бъде негова общо 20-та на тревен корт.

Маестрото допусна изненадващ пасив след първия сет, когато младият южноафриканец проби сервиса на Маестрото, след което безпроблемно затвори частта, за да поведе в резултата.

Отговорът на Федерер бе мигновен – 6:1 във втория сет, след като швейцарският №3 реализира два пробива след убийствено ефективна игра на тревата на "Уимбълдън". Последва стъписване у Харис, което даде нужното темпо на Федерер, който с нови два пробива поведе с 2:1 сета, макар младият тенисист да не предаде лесно третия сет.
Четвъртата част се разви по сходен на втората начин и с нови два пробива Федерер приключи срещата за час и 50 минути игра.

Във втория кръг съперник на Федерер ще бъде победителя от срещата от Рубин – Кларк.