Българската тенисистка Гергана Топалова се класира за полуфиналите на турнира на клей в Пярну (Естония), който е с награден фонд 25 хиляди долара. Топалова се наложи с 6:3, 6:2 над Мартина Колмегна от Италия за 1 час и 45 минути игра.

Това е осма поредна победа за Топалова на сингъл. В спор за място на финала тя ще спори с представителката на домакините Елена Малигина, на 22 години, 414-а в ранглистата на УТА. Естонката се справи в три сета с Анна Сискова (Чехия) 6:4, 5:7, 6:2.

Предната седмица тя спечели първата си титла от турнир на ITF за жени с награден фонд от 25 хиляди долара, след като триумфира в Агадир (Мароко). Успешният й период може да продължи, ако стигне и в Пярну до мача за титлата.

По-късно днес 22-годишната българка ще играе на полуфинал и в турнира на двойки заедно с Елени Христофи от Гърция. Двете момичета от Балканите ще се изправят срещу четвъртите в схемата нидерландки Ясмин Гимбрере и Лекси Стивънс.