Световният №2 Рафаел Надал ще бъде съперник на Григор Димитров на полуфиналите на турнира в Акапулко. Испанецът беше безпощаден на четвъртфиналите и разби корееца Сун-Ву Квон с 6:2, 6:1 за 93 минути.

33-годишният Надал атакува трета титла от турнира в Мексико, като първите му две са преди 2014 г., когато мачовете се играят на клей. Испанският тенисист загуби само 15 гейма за три мача от началото на седмица, като постоянно подобрява представянето си.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Това е опасен сигнал за Григор Димитров, който в 13 мача срещу Матадора има една победа и 12 загуби. Единственият успех на българина срещу испанската звезда на тениса е в Пекин през 2016 г.

Според предварителната програма мачът между Григор Димитров и Рафаел Надал трябва да започне утре сутринта в 6:00 часа българско време. В другия полуфинал, който се очаква да стартира около 2:00 часа американецът Тейлър Фритц среща сънародника си Джон Иснър.