Григор Димитров победи Сергей Стаховски с 6:3, 6:4 в 1/2-финал на турнира в Букурещ.

Двубоят започна добре за Димитров и той взе първия гейм след свой сервис. Украинецът обаче направи същото в ответния гейм и играта продължи така до 4:3 в полза на Гришо и сервис за съперника му. Тогава дойде пробивът, след който българинът успя да вземе сета с 6:3.

Вторият сет също започна добре за Димитров и той проби Стаховски, след което поведе с 2:0 след свой сервис. В последствие българинът изпусна инициативата и позволи да бъде изравнен до 2:2. Играта вървеше гейм за гейм до 4:4, след което Гришо проби украинеца за втори път в сета. При гейм на нула Димитров приключи мача с крайното 6:3, 6:4.

Съперник на Гришо в следващата фаза ще бъде номер 3 в схемата Гаел Монфис, победил Пол Анри Матьо 3:6, 7:6, 6:2 с преди двубоя на българина със Стаховски.

Димитров ще има възможност да отмъсти на французина за загубата в единствения мач помежду им - 6:7, 3:6, 4:6 на Ю Ес Оупън през 2011 година.