Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с драматична победа участието си на турнира от серията „Мастърс” в Париж. Само ден след загубата си от французина Пол-Анри Матийо на 1/4-финалите в Базел 21-годишният българин надигра доста трудно белгиеца Стив Дарси със 7:6, 7:6 за 1 час и 52 минути игра в мач от първия кръг на квалификациите във френската столица.

Дарси и Григор си размениха по един пробив във всеки от двата сета. Това бе втори двубой помежду им, след като през 2009 година Дарси надигра Димитров със 7:6, 6:3 на турнира „Чалънджър" в София.Срещите от основната схема започват в понеделник.

Григор Димитров е поставен под номер 8 в основната схема на квалификациите. Следващият му съперник във втория кръг на пресявките още утре ще бъде французинът Жонатан Дасниер Де Вейжи, който е на 155-о място в световната ранглиста и участва с "уайлд кард" в турнира. В първия си мач Де Вейжи отстрани поставения под номер 1 в пресявките италианец Фабио Фонини с 6:1, 5:7, 6:0. Срещата между Димитров и Жонатан Дасниер Де Вейжи утре е последен на корт №2 и започва най-рано в 15:00 часа българско време.

За изминалата една седмица роденият в Хасково Григор Димитров изигра 7 поредни тайбрека в последните си три мача. Във втория кръг на турнира в Базел бившият №1 на планетата при юношите победи французина Жулиен Бенето със 7:6, 6:7, 7:6, а след това на четвъртфиналите отстъпи срещу Пол-Анри Матийо с 6:7, 6:7.