Най-добрият ни тенисист Григор Димитров достигна полуфиналите на турнира в Делрей Бийч, Флорида. Българинът победи французина Адриан Манарино с 6:4, 7:5.

Началото вървеше гейм за гейм, като Григор повеждаше заради правото си първи да изпълнява сервис. Двамата съперници така и не стигнаха до възможност за пробив. При 5:4 обаче, българинът успя да стигне до три сетбола, което бе и първата му възможност да вземе сервиса на Манарино. Гришо загуби две разигравания, но взе третото и спечели сета с 6:4.

Втората част протече по идентичен начин.

При 4:4 и сервис за Григор, Манарино докара резултата до 15:40 и още при първата си възможност, след дълго разиграване, проби българина, за да поведе с 5:4.

Това мобилизира хасковлията и той веднага върна брейка за 5:5.

Григор започна тромаво 11-я гейм, но от 0:30 записа 4 поредни точки и отново излезе напред – 6:5.

Марино сервираше за оставане в мача, но Димитров достигна до три мачбола и спечели още първия, за да затвори сета със 7:5.

На полуфиналите българинът ще спори с победителя измежду Бенедикт Бекер и Раджид Рам, които играят по-късно днес.

Мачът му ще бъде утре около 22:30ч.