Талон Грикспур от Нидерландия ще бъде съперник на Григор Димитров в третия кръга на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като съперникът му във втория кръг Селастиан Баес от Аржентина се отказа при резултат 1:6, 0:2.

Гриспур поведе в първата част с 5:0, преди Баес да успее да спечели първи гейм, но това бе всичко. Във втори сет нидерландецът поведе набързо с 2:0, като Баес се отказа заради контузия, за да не рискува по-сериозна травма, оставайки на корта. Двамата останаха на корта малко повече от 50 минути, преди срещата да бъде прекратена.

Изненадващо, но Димитров и Грикспур не са се изправяли досега един срещу друг на корта. Нидерландецът е номер 40 в света, като тази година има баланс от 21 победи и 20 загуби. Двамата трябва да играят един срещу друг в петък, 30 август.