Григор Димитров загуби от Жил Симон в първия сет на турнира в Лондон. Двамата бяха равностойни и без нито един пробив стигнаха до 6:6, след което третият в схемата спечели в тайбрека със 9:7 точки.

Втората част бе протече малко по-различно от първата. Първоначално и двамата тенисисти печелеха подаванията, преди Гришо да пробие съперника си за 4:2 гейма. В крайна сметка отново се стигна до 6:6 и до тайбрек, след като Жил Симон успя да върне пробива. И този път късметът бе на страната на французина, който успя да победи със 7:5 по точки в тайбрека и да спечели срещата.

Гришо демонстрира отличен сервис в голяма част от срещата, като завърши мача с 4 аса и 80 процента спечелени точки при вкаран първи сервис. Той допусна само една възможност за пробив в целия двубой, но тя бе в много неприятен момент.

Така Жил Симон продължава в следващия етап от надпреварата, докато Гришо вече може да мисли за участието си в най-престижния тенис турнир за годината, а именно "Уимбълдън". /БЛИЦ