32-годишният Лейтън Хюит победи Роджър Федерер с 6:1, 4:6, 6:3 на финала в Бризбейн. Австралиецът игра блестящо пред родна публика и спечели по убедителен начин турнира.

В началото Лейтън бе като торпедо. Той буквално помете именития си съперник, не му давайки шанс да диша. Федерер спечели само един гейм в първия сет.

След това Роджър се съвзе и при 4:4 във втория сет направи пробив. Последва три поредна аса и мощен форхенд, което резултатът в сетовете бе изравнен.

При 2:1 гейма в третата част австралиецът нанесе своя удар, възползвайки се от няколкото грешки на противника си. Той осъществи пробив и в крайна сметка спечели първия си трофей от 2010 година насам.

Така Федерер изпусна златен шанс да вземе първа титла от Бризбейн. Неговият последен триумф в турнир датира от преди половин година, когато ликуваше в германския град Хале.

Любопитното е, че именно там бе и последната титла на Хюит през 2010 година, където на финала австралиецът се наложи над Федерер.

Общият резултат в мачовете между двамата – 18:8 за Роджър, едва ли успокоява швейцареца след днешната загуба.