Англичанинът Даниел Еванс и руснакът Карен Хачанов изиграха най-дългия мач в историята на US Open. 34-годишният британец навакса пасив от 0:4 в петия сет, за да стигне до впечатляващата победа с 6:7(6), 7:6(2), 7:6(4), 4:6, 6:4 в маратонски дуел, продължил цели 5 часа и 35 минути.

Срещата бе изключително равностойна, а Хачанов ще съжалява за пропуснатите си възможности, особено след като водеше с 4:0 гейма в решаващия пети сет. Този аванс обаче не успя да го задържи, допускайки невероятен обрат, довел до отпадането му.

Хачанов демонстрира мощен сервис с 13 аса, но направи и 7 двойни грешки. Още по-притеснителен за него бе фактът, че успя да реализира само 8 от своите 23 възможности за пробив. Въпреки че имаше повече възможности за пробив от своя опонент, Хачанов не успя да ги оползотвори достатъчно ефективно.

Заемащият чак 184-ото място в световната ранглиста Еванс също не бе безупречен, но показа по-голяма ефективност, реализирайки 7 от 15-те си възможности за пробив. Британецът направи 12 двойни грешки, но въпреки това успя да извлече максимума от ключовите моменти в мача.

Епичната битка продължи 5 часа и 35 минути, което я превърна в най-дългия мач в историята на Откритото първенство на САЩ. Хачанов и Еванс подобриха предишния рекорд, поставен от шведа Стефан Едберг и американеца Майкъл Чeнг през 1992 г., чийто мач продължи 5 часа и 26 минути.

Еванс ще се изправи във втория кръг в Ню Йорк срещу Мариано Навоне. Аржентинецът, заемащ 36-ото място в световната ранглиста, елиминира Даниел Алтмайер (Германия) след обрат - 1:6, 6:2, 6:4, 6:1.

В друг мач от тази нощ на US Open Стан Вавринка (Швейцария) отпадна, след като загуби от Матия Белучи - 4:6, 6:7(5), 3:6.