Австралиецът Алекс де Минор се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

11-ият поставен Де Минор преодоля в четвъртия кръг петия в схемата Даниил Медведев (Русия) след обрат с 4:6, 6:2, 6:1, 6:3. Срещата продължи два часа и 46 минути.

За Алекс де Минор това е първо класиране на четвъртфинал на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" в кариерата му. Той стана първият австралийски тенисист, достигнал тази фаза на надпреварата в Париж, от Лейтън Хюит през 2004 година насам.

Следващият противник на австралиецът ще бъде победителят от двубоя между германеца Александър Зверев и датчанина Холгер Руне.

Де Минор допусна ранен пробив и изостана с 1:3 в първия сет, след което го загуби с 4:6. Във втория сет той направи серия от четири поредни гейма за 6:2 и изравняване в резултата.

Австралийският тенисист бе категоричен в третата част, в която Медведев записа само един гейм, а в четвъртия сет руснакът поведе с 3:2, но последва нова серия от четири гейма за Алекс де Минор, който приключи двубоя при 6:2.