Световният №3 Даниил Медведев се класира за осминафиналите на Australian Open, след като се наложи с 6:3, 6:4, 6:3 над Феликс Оже-Алиасим (Канада) след 2:10 часа на корта.

Два пробива в сервиса на съперника бяха достатъчни на руснака да спечели първия сет. Оже-Алиасим започната втората част с брейк в подаването на Медведев, който обаче направи два в течение на сета и поведе с 2:0. Третата част беше решена от пробив в четвъртия гейм.

На осминафиналите Даниил Медведев ще се изправи срещу португалеца Нуно Брожеш, който по-рано днес елиминира Григор Димитров след обрат и успех в четири сета.

Британецът Камерън Нори също се класира за следващата фаза, след като надви Каспер Рууд (Норвегия) с 6:4, 6:7 (7), 6:4, 6:3. На осминафиналите той ще се изправи срещу победителя от мача между Александър Зверев (Германия) и Алекс Микелсен (САЩ).