Даниил Медведев се класира за третия кръг на "Ролан Гарос" след отказ на съперника му Миомир Кецманович. Световният №5 поведе на сърбина с 6:1, 5:0 преди срещата на корт "Сюзън Ленглен" да приключи.

Медведев игра безупречно през цялото време и нямаше особени затруднения срещу Кецманович. 28-годишният руснак направи само шест непредизвикани грешки и доминираше в разиграванията на основната линия.

Медведев в следващия кръг ще играе срещу аржентинеца Мариано Навоне или чеха Томаш Махач.

Ако тази година достигне полуфинал в Париж, руснакът ще стане петият активен играч, който е достигал до топ 4 на всеки „мейджър“. Останалите са Рафаел Надал, Новак Джокович, Марин Чилич и Анди Мъри.

Най-добрият резултат на Медведев този сезон на клей е четвъртфинал на Мастърса в Мадрид.

В друг мач в Париж италианецът Матео Арналди се класира за първи път за третия кръг на "Ролан Гарос", след като победи французина Александър Мюлер с 6:4, 6:1, 6:3. 23-годишният Арналди, който достигна до четвъртия кръг на US Open миналата година, ще се изправи срещу шестия поставен Андрей Рубльов.

Американецът Себастиан Корда се наложи над Соуну Куон с 6:4, 6:4, 1:6, 6:3. Номер 28 в световната ранглиста изстреля 13 аса по пътя към втората си победа срещу южнокорееца. Корда среща третия поставен Карлос Алкарас в третия кръг.