Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите Чалънджър на червени кортове в Барселона след победа с 6:4, 6:4 над №4 в схемата Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина, който е №134 в световната ранглиста.

На старта Кузманов пък елиминира представителя на домакините Томи Робредо с 6-0, 6-1. До момента Кузманов вече заработи 15 точки за световната ранглиста. На четвъртфиналите Мико ще играе срещу партньора си на двойки Теймураз Габашвили от Русия (№270).

Кузманов стигна първи до пробив за 5-3 в първия сет, но веднага допусна рибрейк. Мико показа характер и проби отново и затвори първата част в своя полза за 43 минути игра.

Българинът започна великолепно и втория сет като поведе с 3-0. Джумхур обаче не се предаде и успя да изравни за 3-3. При 5-4 Кузманов направи решителен брейк и след 1 час и 36 минути игра спечели нова впечатляваща победа.