Легендата на тениса Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите ATP 250 в Бостад (Швеция) след успех с 2:0 сета - в отделните части 6:4, 6:4. Мачът продължи 1 час и 44 минути игра.

Матадора успя да пробие в седмия гейм на първата част, което му помогна и да поведе в резултата.

Вторият сет беше по-интригуващ. Още в откриващия гейм двамата съперника се бориха ожосточено, а Нори трябваше да спасява брейк пойнт на именития опоент. Крайна сметка британеца поведе с 4:1, но след това бившия №1 в света показа, че все още има сили да докаже на какво е способен. Рафа започна да печели уверено своите подавания, а и да пробива тези на съперника, като успя да реализира още първия си мачбол в срещата.

В следващия кръг носителят на 22 титли от Големия шлем ще се изправи срещу аржентинеца Мариано Навоне.