Карлос Алкарас (Испания) срещу Яник Синер (Италия) е големият четвъртфинал на US Open, до който двамата достигнаха по драматичен начин.

Младият испанец се справи много трудно с опитния боец Марин Чилич след петсетова битка. Алкарас се наложи със 6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3 в мач, продължил 3 часа и 56 минути.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Синер имаше наглед по-лесната задача срещу беларуския тенисист Иля Ивашка, но също едва стигна до победата – 6:1, 5:7, 6:2, 4:6, 6:3.

Италианецът спечели безпроблемно първата част и водеше с пробив във втората при 4-2, когато Иля се събуди. В крайна сметка обаче Яник не позволи изненада.  Той направи цели 12 пробива срещу 8 на достойния си съперник.

Така, въпреки отпадането на Надал и липсата на другите двамата от топ триото за всички времена – Джокович и Федерер, ни очаква много интересен четвъртфинал. Битката е утре, а специалистите още отсега предричат, че тя ще е отново в пет сета.