Носителят на 18 титли от “Големия шлем” Рафаел Надал започна с победа над Юичи Сугита тазгодишното си участие на "Уимбълдън". 33-годишният испанец загуби още първото си подаване в мача от първия кръг, но бързо коригира грешката и в крайна сметка победи с 6:3, 6:1, 6:3 на корт номер 1.

Надал още в първото разиграване той се подхлъзна, което се отрази в четири поредни точки за Сугита и японецът поведе с 2:0. Поставеният под номер 3 в схемата испанец обаче спечели три поредни гейма и пое контрол над мача, за да завърши първия сет при резултат 6:3. От този момент насетне испанецът доминираше тотално и затвори втория сет за 36 минути, а третият завърши отново при резултат 6:3.

Във втория кръг Надал ще играе с австралиеца Ник Кирьос, срещу когото има 3 победи и 3 загуби.