Поставеният под №12 в основната схема на US Open Борна Чорич ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на откритото първенство на САЩ. 22-годишният хърватин записа победа с 9:7 (7), 6:3, 6:0 над руснака Евгений Донской, който мина през квалификациите.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Първият сет беше изключително равностоен и никой от двамата не даваше шансове на съперника. Дори и тайбрека трудно определи по-добрия от двамата в първата част. Вторият сет също беше оспорван, но Чорич успя да стигне до един пробив, което му беше достатъчно, за да удвои аванса си в мача след 6:3. В третата част хърватинът доминираше изцяло и не даде гейм на съперника си за 6:0. Мачът продължи един час и 54 минути.

В сряда Борна Чорич и Григор Димитров ще се изправят един срещу друг в мач от втория кръг на US Open. Това ще бъде първа среща в АТР между двамата балкански тенисисти.