Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Сату Маре (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под номер 3 в схемата Нестеров победи с 6:2, 7:5 представителя на домакините Едуард Шипор за 87 минути игра.

Българинът допусна изравняване от 5:2 до 5:5 във втория сет, но спечели следващите два гейма, а с това и мача. Във втория кръг Нестеров ще играе срещу Марцел Бартакович от Унгария.

Също така Нестеров ще участва и в турнира на двойки. Българинът в тандем с украинеца Владислав Орлов, са поставени под номер 1 в схемата на дуетите. Те ще играят на старта срещу италианците Едоардо Линиере и Федерико Вале.

Друг българин - квалификантът Самуил Конов, ще играе в първия кръг на сингъл срещу Михай Маринеску (Румъния).