Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира в Индиън Уелс с награден фонд 7 милиона долара. Шампионът от предните две издания на надпреварата се справи за 99 минути с германеца Филип Колшрайбер - 7:5, 7:5.

Първият сет вървеше гейм за гейм, но в крайна сметка сърбинът достигна до пробив, а след това си взе подаването. Във втората част Джокович направи пробив, след което пропиля четири мачбола. Той позволи на немския си съперник да върне пробива, но след това спечели подаването на Филип, слагайки точка на спора.

За място на четвъртфиналите световният №1 ще играе срещу Фелисиано Лопес (Испания), който победи драматично сънародника си Роберто Баутиста Агут със 7:6(5), 6:7(10), 6:4 след 3:15 часа игра.

Джокович се стреми към пети трофей в Индиън Уелс след 2008, 2011, 2014 и 2015 година.