Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 1:2 сета от Фабиан Марожан, в отделните части 6:4, 4:6, 3:6 на Мастърс турнира в Синсинати.

Първият сет започна равностойно, а Гришо трябваше да спасява две точки за пробив в четвъртия гейм. Въпреки това българската ракета успя да пробие подаването на съперника в петия и го затвърди в следващия, което му помогна да спечели и частта.

Във втората нещата се обърнаха и Марожан стигна до брейк в шестия гейм. В следващия хасковлията бързо го върна, но в ключов момент в десетия гейм унгареца изравни сетовете.

В третия решаващ играта на Гришо тотално се срина. Нашенецът трябваше да спасява ранни точки за пробив на съперника. В шестия гейм това все пак се случи, което се оказа и напълно достатъчно на тенисиста от Унгария да спечели срещата.

В следващия кръг Марожан ще се изправи срещу някой измежду Бен Шелтън и Томас Етчевери.