Александър Лазаров записа победа и във втория мач в Белград  от втората групова фаза на демонстративния турнир, организиран от Янко Типсаревич, след като в първия спечели срещу №23 в света Душан Лайович.

Българинът направи обрат срещу представителя на домакините Хамад Меджедович и се наложи след 4:6, 7:6(4), 7:5, в мач продължил повече от два часа и половина. Лазаров изоставаше на два пъти с пробиви във втория сет, а същото важеше и за третия. В него Меджедович сервираше за победата при резултат 5:3, но Александър не се предаде и спечели оставащите до края четири гейма.

Българинът трябва да изиграе днес последния си мач от група "В", който е срещу босненеца Нерман Фатич.

Втората ни ракета Димитър Кузманов трябва да доиграе третия си двубой в група "F", където води с две победа. Пловдивчанинът трябва да довърши мача срещу Люка Павлович (Франция) при резултат 6:1, 4:1.