Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями, с награден фонд 4,8 милиона долара. Джокович спечели със 7:5, 6:3 срещу Ришар Гаске. Сърбинът допусна пробив в четвъртия гейм. Върна го в шестия, след което удържа три шанса за нов пробив на Гаске в деветия и поведе в резултата. Във втория сет Новак се справи по-добре и спечели подаването на съперника в четвъртия и в шестия гейм, с което затвори сета и мача.

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу Давид Ферер. Испанецът победи Хуан Мартин дел Потро от Аржентина с 6:3, 6:3.

По-рано от турнира отпадна Григор Димитров, който загуби с 6:7, 3:6 срещу Янко Типсаревич. Сърбинът ще играе четвъртфинал срещу Анди Мъри след победата на британеца с 6:3, 6:4 срещу Жил Симон./БЛИЦ