ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Състезателката от Беларус, която от следващия понеделник ще оглави световната ранглистa, се справи и с китайката Чжън Цинвън - 6:1, 6:4 за 74 минути игра.

25-годишната Сабаленка доминираше в пореден мач и има само 21 загубени гейма до този момент в турнира.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Родената в Минск Арина наложи доминация още от началото и спечели първите пет гейма, затваряйи първата част с 6:1. Във втория сет китайката бе равностойна, но след пробив в седмия гейм Сабаленка поведе с 4:3 и спечели мача след 6:4 с втория си мачбол.

Припомняме, че една от фаворитките за спечелването на US Open - Онс Жабeр, изненадващо отпадна на осминафиналите именно от Цинвън (2:6, 4:6), но китайката не успя да поднесе нова сензация.

На полуфиналите втората в схемата Сабаленка очаква победителката от срещата между Маркета Вондроушова (Чехия) и Медисън Кийс (САЩ).