Детето-чудо на женския тенис Кори Гоф изравни рекорд на Сесил Каратанчева. През настоящата седмица младата американка направи дебюта си в топ 50 и стана първата тенисистка, която го прави, преди да е навършила 16 години, откакто последно самата Каратанчева и Никол Вайдишова го сториха през 2005 г.

Виктория Томова загуби три позиции при обновяването на ранглистата на 24 февруари и се намира на 151-о място с актив от 404 точки. В неделя първата ракета на България имаше шанс да вдигне трофей от турнира в Глазгоу с награден фонд 25,000 долара, но претърпя поражение от Клара Таусон от Дания с 4-6 0-6.

Българката записа четири победи през тази седмица, не успя да я завърши с такава. Съперницата ѝ на финала е на 17 години и се намираше на 263-а позиция в света.

Втората ни ракета Изабелла Шиникова губи 17 места и е 184-а от този понеделник. Тя игра на турнира в Кайро с награден фонд 60,000 долара и достигна до четвъртфиналите, където загуби от Марта Костюк.

Елица Костова загуби една позиция до №195, Александрина Найденова регресира с едно място и вече е 235-а, Джулия Терзийска е 446-а, Гергана Топалова е под №492, а Петя Аршинкова – №495.

Сесил Каратанчева вече се намира на 547-о място след регрес с цели 155 позиции.

Дия Евтимова е под №617, Юлия Стаматова се намира на 676-о място, Ани Вангелова е 792-а, а Габриела Михайлова – 945-а. Елеонор Чакърова се намира извън топ 1000.

Що се отнася до топ 10, водачка продължава да бъде Ашли Барти (8,367 т.), следвана от Симона Халеп (6,076 т.) и Каролина Плишкова (5,200 т.). Бианка Андрееску си връща четвъртата позиция, макар да е контузена и да не участва в турнири, а София Кенин записва рекордно класиране под №5 след прогрес с две места, макар да загуби първия си мач след титлата на Australian Open.

Кики Бертенс се изкачва с две места до шестото, а Елина Свитолина губи една позиция до седмото. Серина Уилямс е осма, Белинда Бенчич се свлече от четвърто до девето място, а топ десет допълва Наоми Осака.