Испанецът Роберто Карбайес Баеня е следващият съперник на Григор Димитров в 1/16-финалите на "Ролан Гарос", след като изненадващо успя да победи канадеца Денис Шаповалов с 3-2 (7:5, 6:7, 6:3, 3:6, 8:6) в мач, продължил почти пет часа.

Фаворитът и номер 11 в света Шаповалов загуби първия сет с 5:7 след късен пробив, но взе втория с изключително оспорван тайбрек 7:6 (7:5) срещу 101-ия в ранглистата при мъжете испанец. Третият сет не беше толкова непредвидим и след като поведе с 3:1 с пробив, Карбайес Баеня се доближи на сет от победата след 6:3. Шаповалов обаче не се предаде и повтори сценария, но в своя полза за (6:3) и 2-2 в сетовете.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Канадецът първи стигна до пробив в решителния сет за 3:2, след това играта тръгна гейм за гейм, за да се стигне до 5:4 и 30:0 в полза на Шаповалов, но се стигна до пробив и равенство 5:5. Последва размяна на пробиви, испанецът поведе със 7:6, а след това отново проби за финалното 8:6 в сета.

101-ият в света Роберто Карбайес Баеня и 20-ият Григор Димитров не са играли досега. Maчът им ще бъде в събота.

Испанецът е на 27 години, а рекордното му класиране в ранглистата е достигането до №72 през сезон 2018. Баеня има една спечелена титла в кариерата си - на червените кортове в Кито (Еквадор) през 2018 г.