Олимпийският шампион Александър Зверев започна с победа участието си на "Ролан Гарос". Германецът, който през миналата година достигна до полуфиналите в Париж, се справи с 6:2, 6:4, 6:4 с австрийския квалификант Себастиан Офнер. Зверев не даде нито една точка за пробив на съперника си, а в същото време достигна до 15 такива възможности, от които реализира четири, за да спечели срещата за час и 50 минути.

Във втория кръг поставеният под номер 3 в схемата Зверев ще играе с победителя от сблъсъка между сърбина Душан Лайович и аржентинеца Себастиан Баес.

Доста по-големи трудности имаше деветият в турнирната схема Феликс Оже-Алиасим. Канадецът прекара на корта 3 часа и 14 минути срещу квалификанта Хуан Пабло Варияс от Перу, но все пак го сломи след 2:6, 2:6, 6:1, 6:3, 6:3.

В първите два сета Оже-Алиасим нямаше отговор за разнообразната игра на Варияс и допускаше твърде много непредизвикани грешки. Канадецът обаче започна да намира ритъма в играта си в третия сет, в който реализира и първите си два пробива в двубоя. Това повлия на перуанеца и той допусна нови два брейка в четвъртия сет. В петия Оже-Алиасим достигна до само един пробив, като той дойде за 5:3.

Следващият съперник на първата ракета на Канада ще бъде един измежду руснака Аслан Карацев и аржентинския квалификант Камило Уго Карабели.

Диего Шварцман, който е номер 15 в схемата, също продължава към втория кръг на "Ролан Гарос". Аржентинецът победи на старта руския квалификант Андрей Кузнецов с 6:3, 1:6, 6:4, 6:2. Шварцман показа колебания само във втория сет, в който допусна изоставане от 0:5 гейма, но през останалото време спокойно контролираше срещата.

Във втория кръг Шварцман ще играе с испанеца Хауме Мунар, като победителят от този мач е потенциален съперник на българина Григор Димитров в третия кръг.

Една от изненадите на деня поднесе нидерландецът Талон Грийкспор, който елиминира поставения под номер 25 в схемата Алехандро Давидович Фокина от Испания с 2:6, 6:0, 6:4, 6:3. От турнира отпадна и номер 31 Дженсън Бруксби (САЩ), който бе разгромен от уругвайския ветеран Пабло Куевас с 2:6, 1:6, 2:6.

Към втория кръг в Париж продължават още опитните Фабио Фонини (Италия) и Джон Иснър (САЩ), руснакът Карен Хачанов и нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп.

Младата сензация в тениса Карлос Алкарас победи на старта аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро с 6:4, 6:2, 6:0 за час и 52 минути игра. Испанският тийнейджър имаше по-труден старт само в първия сет, в който двамата тенисисти взимаха подаванията си до 4:4, след което Алкарас спечели сервиса си и проби съперника за 6:4.

Така той пречупи аржентинеца, като във втория сет проби два пъти Лондеро, а в третия - три пъти.

Карлос Алкарас успя да направи 22 печеливши удара срещу 10 на съперника си.

Във втория кръг Алкарас ще играе срещу сънародника си Алберт Винолас Рамос, който се наложи в четири сета срещу австралиеца Танаси Кокинакис с 6:4, 4:6, 6:4, 7:6 (5).