Младият британец Джак Дрейпър поднесе голяма изненада в третия кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс, елиминирайки опитния си сънародник Анди Мъри. 21-годишният тенисист, родом от Сътън (Англия), се наложи със 7:6(6), 6:2 и продължава напред.

Джейпър спаси сетбол при 5:6 в първия сет, а във втората част направи поредица от четири поредни спечелени гейма, за да постигне крайния успех срещу 35-годишния Мъри.

За младия англичанин предстои още по-трудно изпитание - мач срещу първия поставен в основната схема - Карлос Алкарас. 19-годишният испанец се класира за четвъртия кръг в Индиън Уелс без да загуби сет. Алкарас се справи и с Талон Грикспор от Нидерландия - 7:6, 6:3.

За бившия №1 и настоящ втори в световната ранглиста това е победа №100 в АТР тура.

Припомняме, че в третия кръг в Индиън Уелс имаше и друга голяма изненада - чилийският квалификант Кристиан Гарин елиминира поставения под №3 в схемата Каспер Рууд от Норвегия.