Каролина Плишкова спаси мачбол и записа обрат срещу испанката Гарбине Мугуруса за успеха с 6:2, 6:7(4), 7:5 след 2:29 часа игра в среща от първия кръг в „бялата” група на финалния за годината турнир на WТА (Женската тенис асоциация) в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара.

Поставената под номер 4 дебютантка записа 14 аса и стигна до успеха срещу петата в схемата Мугуруса. Испанката вървеше към победата след 4:0 в своя полза в третия сезон, а при 5:2 сервираше, но пропусна мачбол и чехкинята намали изоставането си. Това даде самочувствие на Плишкова, която спечели пет поредни гейма и спечели срещата.

В другата среща от групата по-рано днес поставената под номер 8 Светлана Кузнецова също спаси мачбол. Рускинята надви защитаващата титлата си и втора в схемата Агниешка Радванска от Полша със 7:5, 1:6, 7:5 след 2 часа и 48 минути игра.