Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек се класира за втория кръг на "Уимбълдън" след убедителна победа над хърватката Яна Фет с 6:0, 6:3 за час и 15 минути игра.

21-годишната полякиня записа 36-ти пореден успех, което е най-дългата победна серия при дамите през 21-и век, подобрявайки рекорда на американката Винъс Уилямс от 2000 година. За първи път след Мартина Хингис през 1997 година тенисистка прави 36 и повече поредни победи. Серията на Швьонтек започна през февруари и продължава на три различни настилки, като в този период тя спечели шест трофея.

Winbet - победата е емоция! (18+)

На старта на „Уимбълдън“ Ига нямаше особено проблеми с хърватката Яна Фет и очаквано я елиминира. Това бе първи мач за Швьонтек от спечелването на втората й титла от Откритото първенство на Франция. Водачката в схемата в Лондон взе безпроблемно първия сет, но във втората част стартиралата от квалификациите Фет осъществи ранен пробив. Двубоят продължи с размяна на пробиви до 3:1 за хърватската тенисистка, но Швьонтек спечели следващите пет гейма и затвори срещата при първата си възможност.

Във втория кръг Ига Швьонтек ще се изправи срещу 138-ата в ранглистата нидерландка Лесли Патинама Керкова, която отстрани Сонай Картал (Великобритания) с 6:4, 3:6, 6:1.

Четвъртата поставена на турнира от Големия шлем във Великобритания Паула Бадоса (Испания) започна с победа само за 57 минути над американката Луиза Чирико с 6:2, 6:1.

Петата в схемата Мария Сакари от Гърция ще играе с българката Виктория Томова след успех на старта над квалификантката от Австралия Зоуи Хайвс с 6:1, 6:4 за час и 14 минути игра.

Французойката Ализе Корне ще има за съперник представителката на САЩ Клеър Лу. Корне надигра в първия кръг 27-ата в схемата Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:3, 7:6(5), а американката победи испанката Нурия Парисас-Диас със 7:5, 6:3.