Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфиналите на турнира на трева в Ийстбърн (Англия) с награден фонд 637 000 долара, след като загуби от Тамира Пашек (Австрия) с 0:6, 4:6.

Българката бе отчайваща през първия сет и го загуби с 0:6 гейма. Двубоят бе прекратен заради дъжд при 0:3 в полза на Пашек, но и неочакваната почивка не помогна на Цвети.

Вторият сет започна добре за българката, която успя най-накрая да спечели гейм. За успех обаче бяха нужни и пробиви, а вместо българката такъв направи Пашек. При 2:2 гейма австрийката успя да спечели подаването на Пиронкова и до края не позволи обрат.

В крайна сметка след 0:6, 4:6 Цветана Пиронкова отпадна от турнира, но остави добри впечатления с победата си над световната номер 3 Агнешка Радванска (Полша) със 6:2, 6:4.