Виктория Томова постигна трета поредна победа и се класира за 1/8-финалите на турнира от категория WTA 250 в Монтерей (Мексико) с награден фонд 276 750 щатски долара. След като преодоля успешно квалификациите, на старта на основната схема първата ракета на България (№103 в световната ранглиста) отвя французойката Диан Пари (№100) с 6:4, 6:0.

27-годишната Томова осъществи първия пробив в мача в десетия гейм на първия сет и повече не даде нито гейм на противничката си. Пари имаше шанс да открие втората част с брейк, но Вики удържа подаването си след две преминавания през равенство, след което реализира нови три пробива и спечели срещата с първия си мачбол след само 1 час и 15 минути игра.

Във втория кръг българката най-вероятно ще играе с Анастасия Потапова от Русия. Тя трябваше да се изправи срещу поставената под №1 Елина Свитолина. Ураинката обаче обяви, че отказва да играе с руски състезателки, докато WTA не ги обяви за "неутрални спортисти без право да ползват национални символи".