Световната №4 Елена Рибакина си осигури място в 1/4-финалите на "Ролан Гарос". Рускинята, която играе за Казахстан, победи с 6:4, 6:3 Елина Свитолина (Украйна) в мач продължил час и единадесет минути.

Мачът започна с бърз пробив за Рибакина, но Свитолина успя веднага да изравни за 1:1. Следващият решаващ момент в първия сет бе в петия гейм, когато Рибакина направи нов пробив и поведе с 3:2. Това бе достатъчно за поставената под номер 4 в схемата, която затвори сета с 6:4.

Във втория сет предимството на Рибакина беше още по-отчетливо, като тя направи ранен пробив, за да поведе с 1:0 и успя да го затвърди - 2:0. След това тя направи нов пробив, за 4:1, но допусна леко колебание и Свитолина върна единия пробив за 2:4. Рибакина завърши мача с нов пробив за крайното 6:3 във втория сет.

Съперничка на Елена Рибакина в следващата фаза ще бъде Елина Аванесян (Русия) или Жасмин Паолини (Италия).