Поставената под номер 4 Елена Рибакина (Казахстан) взе чиста победа с 6:3, 6:4 срещу Аранча Рус (Нидерландия) в мач от втория кръг на женската схема, продължавайки без загубен сет на "Ролан Гарос".

Рибакина, бивша шампионка от Уимбълдън, започна мача с двойна грешка, но все пак взе първия гейм. 24-годишната състезателка от Казахстан загуби първото си подаване в петия гейм, след което обаче изпрати три поредни аса в полето на Рус за 3:2. Тя спаси разиграване за брейк, след което проби от своя страна за 5:3 и сложи край на частта след 35 минути игра.

Вторият сет започна равностойно, но Рус се възползва от грешки на съперничката си и записа първия си брейк в шестия гейм. Рибакина обаче моментално върна пробива и спечели четири поредни гейма за крайното 6:4. Така тенисистката от Казахстан се класира за следващия кръг, в който ще срещне победителката от двубоя между Елизе Мертенс (Белгия) и Петра Мартич (Хърватия).

Елина Свитолина (Украйна) също записа чиста победа - 6:4, 7:6(3) срещу Диан Пери (Франция). В следващия кръг украинката, номер 19 в схемата, ще излезе срещу Ана Богдан (Румъния) или Анастасия Павлюченкова (Русия).