Виктория Томова отпадна във втория на Откритото първенство на Франция по тенис. Първата ракета на България отстъпи с 5:7, 7:5, 1:6 на №37 в световната ранглиста Шиню Уан от Китай. Срещата, която беше спирана заради дъжда в Париж, продължи 2 часа и 19 минути игра.

Българката отрази пет точки за пробив в първите си два сервис гейма, а след това поведе с 5:4. За съжаление Вики загуби следващите три гейма, а с това и сета.

Във втората част Томова изостана с 3:5, а при 4:5 спаси мачбол при сервис на Уан. Вики показа страхотен характер и със серия от четири поредни гейма спечели сета със 7:5.

Томова допусна изоставане от 0:4 в началото на третата част, а при 1:5 срещата за втори път беше прекратена заради дъжд. След подновяването на играта Уан спечели мача с 6:1 в своя полза.

Припомняме, че Томова записа първа победа в кариерата си в основната схема на "Ролан Гарос", елиминирайки с 6:3, 7:6(5) №18 в световната ранглиста Екатерина Александрова от Русия.