Шампионката от “US Open” Ким Клайстерс напусна първия за годината турнир от “Големия шлем”, след като в мач от третия кръг на “Australian Open” бе разгромена с 0:6, 1:6 от рускинята Надя Петрова само за 52 минути.

Клайстерс, която спечели откритото първенство на САЩ през миналата година е в едва третия си турнир след завръщането на корта, загуби първия сет след 18 минути игра. В първите седем гейма тя спечели едва пет точки.

Петрова проби сервиса на белгийката във втория гейм на втория сет и с прецизните си удари не позволи на Клайстерс да се бори за спечелване на мача.

Загубата провали възможността на белгийката да играе на четвъртфинала срещу своята сънародничка Жустин Енен, която по-рано днес отстрани Алиса Клейбанова./БЛИЦ