Поставеният под номер 7 в схемата Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите на 'Ролан Гарос", след като съперникът му Яник Синер от Италия се отказа заради контузия. Руснакът, който се състезава под неутрален флаг, водеше с 1:6, 6:4, 2:0, когато италианецът не успя да продължи срещата. Двамата играха час и 23 минути на корта, а това е стара контузия на Синер, която се обади по време на мача.

В следващия кръг Андрей Рубльов чака победителя от мача между сънародника си Даниил Медведев и Марин Чилич.

Първият сет въобще не предвиждаше подобен развой, като Яник Синер играеше много по-разнообразно и агресивно. Той направи два пробива и взимаше с лекота своите подавания, за да затвори сета с 6:1.

Във втория сет обаче Рубльов вдигна чувствително нивото на играта си и въпреки че до 4:4 двамата печелиха сервисите си, руснакът взе последните два гейма и изравни резултата.

В третия той поведе набързо с 2:0, слез което Синер се отказа. Андрей Рубьов успя да направи повече печеливши удари - 26:18 и по-малко непредизвикани грешки.