Хърватският талант Борна Чорич поднесе най-голямата сензация на силния тенис турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид, след като срази световния №1 Анди Мъри с 6:3, 6:3 и се класира за 1/4-финалите. Чорич е вероятен следващ съперник на Григор Димитров, ако българинът елиминира австриеца Доминик Тийм.

Борна Чорич въобще не трябваше да играе в основната схема след загуба от Михаил Кукушкин в последния кръг на квалификациите, но влезе в нея като "щастлив губещ" и се възползва максимално, отстранявайки последователно Миша Зверев и Пиер-Юг Ербер. Така се стигна и до феноменалния му мач срещу Анди Мъри.

Хърватинът поведе с пробив за 3:2 в първия сет. Шотландецът постигна рибрейк, но нов пробив на Чорич предреши нещата в тази част, спечелена с 6:3 от №59 в света.

Решаващият момент във втория сет бе в осмия гейм, в който хърватинът направи пробив за 5:3, след което го затвърди за 6:3 и записа най-значимата победа в кариерата си.