Най-добрият сръбски тенисист Новак Джокович продължава успешно похода си към защита на титлата на ATP турнира в катарската столица Доха. Ноле победи чеха Радек Щепанек с 6:3, 6:3 и се класира за 1/2-финалите на надпреварата. За Джокович това беше 13-и успех от 14 двубоя срещу 38-годишния чех.

Джокович направи ранен пробив в първия сет и дръпна с 3:0 гейма, след което спечели частта, въпреки че чехът върна пробива и намали резултата на 3:4 гейма. В края на сета сърбинът отново проби Щепанек затвори първата част при 6:3. Във втория сет Ноле също записа два пробива срещу нито един за съперника и пак триумфира с 6:3.

В спор за място на финал сърбинът ще премери сили с испанеца Фернандо Вердаско. Двамата са се срещали 12 пъти, като Джокович води с 8:4 победи и не е губил от този съперник от 2010 година.