Грозни сцени белязаха финала на тенис турнира от сериите АТП 500 в Хамбург вчера. Артур Фис (Франция) изненадващо победи Александър Зверев (Германия) с 6:3, 3:6, 7:6 (1).

При равенство в сетовете и 5:5 гейма в третата решаваща част французинът изпълни много спорен сервис, което накара немецът с руска кръв да избухне.

При смяната на полетата след гейма германският тенисист започна да обвинява съперника в липса на уважение, а феновете на трибуните освиркваха поведението на Фис. Френският тенисист не издържа и отиде да спори лице в лице във Зверев, но съдията на стола слезе и загаси почти пламналия огън между двамата.

В крайна сметка до физическа саморазправа не се стигна и срещата се доигра, а победителят трябваше да се определи след тайбрек. В него 20-годишният Артур Фис показа по-здрави нерви и изненадващо ликува с титлата.