Рафаел Надал се класира на полуфиналите в "Мастърс" турнира в Рим, след като надви Александър Зверев в два сета - 6:3, 6:4. Матадора, който има 9 титли в италианската столица, показа отлична игра, без признаци на умора след дългия мач, който имаше с Денис Шаповалов ден по-рано.

Срещата със Зверев продължи час и 59 минути. С успеха Надал си върна за загубата преди седмица от германеца на същата фаза в "Мастърс" турнира в Мадрид (4:6, 4:6). Надал вече има шест победи в 9 мача срещу Зверев.

В полуфиналите Надал ще срещне Райли Опелка от САЩ, който победи Федерико Делбонис със 7:5, 7:6 (2).

Надпреварата в Рим е последен подгряващ турнир преди "Ролан Гарос".

В първия сет Надал поведе убедително с 4:0, след което допусна пробив, но той не се оказа решаващ. Испанецът затвори частта с 6:3 за 49 минути, след като беше стабилен на сервис и спечели 75% от разиграните точки.

Втората част предложи много повече интрига, въпреки че Зверев беше пробит в петия гейм. Германецът затрудни максимално Надал до края на срещата, стигайки до осем точки за пробив само във втория сет, но не се възползва.