Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Новак Джокович спря уникалната серия на Рафаел Надал на Мастърс-а в Монте Карло. Сърбинът спечели финала на турнира с 6:2, 7:6 (1) и триумфира с титлата. Испанецът имаше осем поредни титли в Монте Карло, както и серия от 46 поредни победи и бе фаворит в решителния мач с Джокович. Световният номер 1 обаче направи много силен мач и стигна до титлата след час и 52 минути. На четвъртфиналите Рафаел Надал отстрани Григор Димитров след успех с 2:1 сета (6:2, 2:6, 6:4). Джокович влезе в историята като първият тенисист, който има спечелени осем от деветте Мастърса. Липсва му единствено успех на турнира в Синсинати, на който има четири финала. Джокович става едва вторият тенисист, който има повече от две победи срещу Рафа Надал на клей. Първият е Гастон Гаудио (три успеха), но срещу испанеца, когато той бе едва 16-17-годишен.

Новак Джокович взе първия сет с 6:2. Сърбинът беше във вихъра си и поведе с 5:0. Рафа се окопити, върна единия пробив и все пак достойно загуби първата част с 2:6. Във втората част Надал увеличи оборотите, направи един пробив и поведе с 4:2. Джокович отговори с бързо изравняване на геймовете – 4:4, след това дори поведе с 5:4. Рафа сервираше за мача и показа нерви. Успя да изравни за 5:5, проби за 6:5. Джокович също направи пробив, и то на нула, за 6:6 и последва тайбрек. В него Ноле беше безапелационен 6:1 точки и победа в двубоя.