Григор Димитров продължи победния си ход на турнира на твърди кортове в зала в шведската столица Стокхолм, който е с награден фонд 600 565 евро. Най-добрият ни тенисист прегази 23-годишния германец Ян-Ленард Щруф (№117 в световната ранглиста), отвявайки го с категоричното 6:1, 6:3.

Победата е под №30 от общо 51 изиграни мача за българина този сезон. След като Гришо се справи с румънския квалификант Мариус Копил и го отстрани след успех с 6:3, 6:4, днес хасковлията премаза и Щруф, класирайки се на 1/4-финалите в Стокхолм.

Двубоят продължи 61 минути и за втори път след 2011 година Димитров влезе сред осемте най-добри в надпреварата.

Още от началото на мача Гришо започна да налага темпото си, доминираше изцяло и заслужено победи. Димитров направи цели 16 уинъра срещу само 6 непредизвикани грешки в първия сет и след само 26 минути вече водеше - 6:1.

Във втория всичко приключи в седмия гейм, когато българинът стигна до нов пробив, а до края на мача не даде друг гейм на противника - 6:3.

За място на 1/2-финала Гришо ще спори с 203-сантиметровия французин Кени дьо Шапе, поднесъл изненадата на днешния ден, отстранявайки със 7:6(5), 4:6, 6:3 №20 в ранглистата и четвърти поставен в Стокхолм Кевин Андерсън.

26-годишният Шапе се намира под №96 в света и никога не се бе класирал за 1/4-финал на АТР турнир, а ако Гришо спечели утрешния им мач, то това ще бъде негов седми полуфинал на тура.

До този момент двамата са играли само веднъж - през 2010 г. на фючърс в Испания, а срещата бе спечелена от Димитров с 2:6, 6:3, 6:4.