Световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек продължава с перфектното си представяне на US Open. 23-годишната полякиня няма загубен сет от началото на турнира, а победа с 6:4, 6:1 над Людмила Самсонова я класира за четвъртфиналите в Ню Йорк.

Швьонтек, единствената бивша шампионка от Откритото първенство на САЩ, останала в схемата, записа победа в своя мач №100 от Големия шлем, след като не даде нито една възможност за пробив на руската си съперничка.

25-годишната Самсонова спаси два брейкбола в четвъртия гейм на първия сат, но въобще не успя да се противопостави на полякинята. Мачът приключи за 91 минути.

Ига Швьонтек, която по-рано през годината триумфира на „Ролан Гарос“, ще се изправи срещу американката Джесика Пегула на четвъртфиналите. Това ще бъде повторение на мача им от 2022 г., когато полякината надви американката в битка за полуфиналите на US Open, а след това спечели титлата.