Световният №1 Анди Мъри обърна словака Мартин Клижан с 6:7(3), 6:2, 6:2, 7:6 (3) за 3 часа и 34 минути, класирайки се за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция - "Ролан Гарос".

Във втори пореден мач шотландецът загуби първия сет след тайбрек, но взе следващите две части, в които съперникът му спечели само четири гейма. В решителния четвърти сет словакът направи ранен пробив и поведе с 3:0, като водеше и с 5:3, но допусна пробив и се стигна до втори тайбрек в мача, спечелен от Мъри.

За място на осминафиналите миналогодишният финалист ще спори с аржентинеца Хуан Мартин дел Потро, който преодоля втория кръг, след като съперникът му Николас Алмагро от Испания се контузи в третия сет на мача и се отказа.