Финландецът Емил Руусувуори надви световния №11 Стефанос Циципас със 7:6(6), 7:6(10), 3:6, 6:3 за 2 часа и 50 минути игра и го елиминира още във втория кръг на "Уимбълдън".

Световният №87 постигна ранен пробив в първия сет и след три поредни спечелени гейма, успя да поведе с 3:1. В десетия гейм Циципас върна пробива, за да изправни за 5:5, а сетът влезе в тайбрек, който бе спечелен от Руусувуори с 8:6 точки.

Във втората част пробивите липсваха, а тайбрекът бе изключително драматичен. Първо Руусувуори можеше да затвори втория сет на два пъти при 7:6 и 8:7 на свое подаване. Циципас направи два минипробива, но пропиля и двата си сетбола, а финландецът спечели при 12:10 точки.

Стефанос Циципас се върна в мача, като спечели третия сет с 6:3, но в четвъртия загуби с 3:6 от Руусувуори и напусна рано третия за годината турнир от Големия шлем.