Световният №4 Стефанос Циципас разказа играта на талантливия италианец Яник Синер с 6:3, 6:4, 6:2 и за трети път е на полуфинал на Аустрелиън Оупън.

Мачът между двамата продължи 2 часа и шест минути. Гъркът регистрира повече непредизвикани грешки 28:22, но във всички други компоненти блестеше над своя съперник.

Циципас чака на полуфиналите победителя от Даниил Мадведев и канадеца Феликс Офе-Алиасим.

Стефанос се разфуча на корта още в началото – бърз пробив и 3:0 гейма в негова полза. След 36 минути игра той вече беше спечелил първия сет.

Във втората част гъркът пак изригна с ранен пробив, след което напълно заслужено поведе с 2:0 сета.

В третата част картинката беше същата. Два пробива, впечатляващи бекхенди и форхенди и страховита победа за Циципас.

“ Последните години изиграх много такива мачове със силни съперници. Най-важното е да бъдеш скромен, смирен, това е началото, оттам се започва“, коментира гъркът на корта веднага след мача.