България губи от Израел с 0:1 в мач от група едно на зона Европа/Африка от “Фед Къп” – неофициално първенство за женски отбори. В първия мач на сингъл от двубоя Елица Костова записа тежка загуба с 0:6, 2:6 от Юлия Глушко.

Втората ни ракета в момента записа важен успех в първия ден на турнира, но получи контузия. Явно невъзстановена тя загуби всички геймове в първия сет. Във вторият Елица започна по-добре и издържа до 2:2, след което състезателката от Израел спечели следващите разигравания и мача.

Следва среща между първите ракети между Цветана Пиронкова и Шахар Пеер. От шестте им мача досега Цвети има 2 победи, но загуби последните 4 мача, като сред тях бе двубой от “Фед Къп” миналата година.

Ако България загуби ще заеме третото или четвъртото място в групата. При последна позиция утре ще трябва да играем плейоф за оставане в групата.